Зміст
HTML, CSS і JavaScript – це випадаюче меню трійка ключових технологій для frontend-розробника-початківця. JavaScript – це потужний інструмент, який дає змогу створювати круті та цікаві веб-додатки для користувачів. JavaScript – це мова програмування, яка надає веб-сторінкам інтерактивність і можливість робити корисні речі. Такий підхід дозволяє ефективно та в короткі терміни оволодіти професією та розпочати кар’єру в IT. Також корисно мати базове уявлення про роботу бекенду та принципи UI/UX дизайну.
Наскільки важкий шлях FrontEnd розробника?
В Академії «Мережні Технології» ми пропонуємо нашим слухачам пройти курси Front end, що допоможуть отримати необхідні знання та навички щоб стати високооплачуваним Front-end розробником. Вбудовані в браузер інструменти розробника можуть суттєво покращити досвід розробки, якщо вміти ними правильно користуватись. Наприклад, в Google Chrome можна знайти набір інструментів Chrome DevTools, завдяки якому можна швидко відредагувати сторінки та протестувати сайт на наявність помилок.
Старі ціни на проєкти ITSTEP Academy
Нижче ми розбираємо кілька кроків, які вам варто зробити, щоб швидко та ефективно вивчити ази нової професії. Для цього потрібно лише дізнатися, що являє собою обраний напрям і які hard-і soft-скіли потрібні для початку роботи, а потім виконати кілька послідовних кроків на шляху до своєї мети. Якщо ви замислювалися про те, хто такий фронтенд-розробник і як стати ним з нуля, читайте нашу статтю — у ній ми розповідаємо, що потрібно знати та робити, щоб опанувати цю професію.
Як стати Front End розробником: 5 головних кроків
Найкраще навчатися на спеціалізованих курсах з досвідченими викладачами та практичними заняттями. Фронтенд же відповідає за створення зручного та функціонального інтерфейсу. Дізнайтеся, як підготуватися до співбесіди, подолати хвилювання та впевнено розповісти про свої досягнення. Спеціаліст, який координує проєкт, організовує взаємодію між відділами, керівниками та замовниками. У невеликій компанії один спеціаліст може поєднувати в собі роль тімліда та проджекта. У цьому випадку варто попередити про затримку чи перенести зустріч.
HTML/CSS: перші кроки до професії. Що повинен знати Junior Frontend developer?
Перед співбесідою варто подумати, чи можете ви розказати зі своєї практики про моменти, де ви щось вивчали та розбирались в конкретних проблемах, що з цього вийшло. Таку розповідь можна представити на початку співбесіди, коли запитують про загальний досвід. Якщо співбесіда відбувається на конкретний проєкт, то рекрутерам бажано дізнатися і про хобі, уподобання людини. Це допоможе зрозуміти, наскільки їй буде комфортно в команді. Заголовок у резюме має збігатися з роллю, на яку ви подаєтесь.
Що повинен знати досвідчений фронтенд-розробник?
При цьому, їм потрібно вміти обчислювати всі можливі наслідки операцій та розуміти причини помилок, що з’явилися на шляху клієнт-сервер-клієнт. Слово “фронтенд” все частіше можна зустріти не тільки на просторах мережі, але і в бесіді у звичайних дружніх тусовках. Напевно ви неодноразово задавалися питанням про те, хто такий фронтенд-розробник, які його завдання, чим він займається, і що таке фронтенд в принципі.
Які інструменти та технології освоювати Junior Front-End Developer’у?
- Студенти зможуть набути досвіду, належним чином презентувати себе і свої навички, в результаті отримати пропозицію про стажування, зроблять перший крок на шляху до високооплачуваної і запитуваної роботи, про яку мріють.
- Не знаєте чогось — не соромтесь сказати про це, але спробуйте логічно зрозуміти, як це можна зробити.
- Backend – це програмно-апаратна частина проекту, Frontend ж є клієнтською стороною призначеного для користувача інтерфейсу до програмно-апаратної частини проекту, тобто до бекенду.
- Спеціалісти без досвіду часто подаються на першу-ліпшу роботу.
- Вивчивши HTML, CSS і JavaScript, вам буде набагато простіше потім вивчити іншу, складнішу мову програмування.
Компанії завжди готові виділити бюджет чи придбати такі оригінальні проекти, адже вони виділяються серед інших проектів конкурентів та приваблюють більше клієнтів. Взаємодія з іншими членами команди зазвичай є частиною повсякденної роботи розробників. Навіть будучи фрілансером, доведеться спілкуватися з клієнтами та працювати разом з ними над проектом. Не забувайте ділитися цим матеріалом зі своїми друзями Facebook, якщо він був вам корисний. Розмістити статтю на свою сторінку можна за допомогою кнопки «поділитися» нижче. Майбутній фронтенд-розробник особливо оцінить налагодження при роботі в команді, коли швидке виявлення багів дозволяє мінімально вплинути на роботу інших розробників та функціональність системи загалом.
Знання HTML, CSS, JavaScript, Git, а також soft skills і постійне навчання – ключові складові успішної кар’єри. Важливо залишатися готовим до постійного зростання і розвитку в цій динамічній галузі розробки. Фреймворки та бібліотеки відіграють важливу роль у створенні веб-додатків.
HTML (HyperText Markup Language) – це тегова мова розмітки документів, яка використовується для створення та розташування основних елементів веб-сторінки (тексту, зображення, посилань). Frontend-розробнику важливо знати HTML, оскільки це базова мова, за допомогою якої будується каркас сайту. В реальності ролі фронтенд-девелопера і верстальника часто поєднується, і одна людина цілком може виконувати обидві функції. Однак розуміння різниці між ними допоможе вам зрозуміти, ким саме ви хочете стати і які навички вам слід розвивати. Тестові завдання — це хороша можливість перевірити свої знання та показати, що ви вмієте. Проте його завдання — це не створити софт для компанії, а подивитися, як розробник мислить і працює — наприклад, як оголошує змінні, функції, якої структури проєкту дотримується.
Для нас важливо зрозуміти, наскільки комфортною буде співпраця з потенційним колегою. Найбільш показовими є вміння думати та намагання розв’язати задачу, на яку ще не знаєш відповіді. Важливо, як кандидат відповідає на запитання, як формулює думку. Рекрутери звертають увагу на те, як людина комунікує, однак розуміють, що інтерв’ю (особливо перші) можуть бути стресом для кандидата/-ки, тому хвилювання і голос, що тремтить, не впливають на рекомендацію. Перше, на що звертає увагу інтерв’юер, це доречний зовнішній вигляд кандидата. Оскільки більшість співбесід тепер відбуваються онлайн, важливо дбати ще про бекграунд і відсутність зайвого шуму під час співбесіди.
У той час як резюме описує ваші навички, саме портфоліо наочно показує, що компанія може отримати, запросивши вас працювати у них. Ви можете брати участь у проектах у режимі стажування або пробувати свої сили на фрілансі, якщо поки що не готові подаватись на вакансію джуніор-фахівця. Не затягуйте, адже всі отримані знання швидко забуваються, якщо ми не використовуємо їх на практиці. Технології безперервно розвиваються, а розробники не завжди спроможні писати код з нуля під кожен новий елемент.
CSS (абревіатура cascading style sheets) – це мова стилів сторінки, яка формує логічно правильний зовнішній макет сайту або сторінки, робить його візуально красивою. Всі ці завдання виконує кілька фахівців одночасно, це завжди взаємодоповнююча командна робота. Навчіться відразу запам’ятовувати інформацію, або хоча б записувати. DOM (Document Object Model) – це структуроване представлення веб-сторінки, яке дає змогу JavaScript взаємодіяти та змінювати вміст і структуру сторінки.
Можуть перевірити вашу обізнаність щодо історії самої компанії — згадати про цінності та проєкти, інформація про які є у відкритому доступі. Також бажано, щоб резюме не було задовгим — однієї, максимум двох сторінок цілком достатньо. Основні вимоги компаній до резюме кандидатів — структурованість, релевантність (відповідність технічних навичок вимогам вакансії), правдивість і грамотність.
Робота в кращіх IT командах https://wizardsdev.com/